Kętrzyn 2025 – wyniki

W  dniach 19-20.07.2025r. w Stadzie Ogierów w Kętrzynie odbył się XXIII OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY CZEMPIONAT KONI RASY POLSKI KOŃ ZIMNOKRWISTY i XI OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY CZEMPIONAT KONI RASY ARDEN POLSKI gdzie po raz kolejny uczestniczyły konie z MAZOWSZA:

Klacze dwuletnie rasy pkz:

  1. TOLA Z HO-HERN (Fedor – Tanzania po Palegros), hod. i wł. Jacek Hernik, Dąbrowa Kozłowska – VICE CZEMPIONKA w swojej klasie i VICE SUPER CZEMPIONKA w klasie klacze rasy pkz.
  2. EISENA (Gawon – Era po Groner), hod. Mariusz Zaborowski, wł. Marek Kulik, Ksawerynów

Ogiery dwuletnie rasy pkz:

  1. BERN Z HO-HERN (Fedor – Bowena po Bowen), hod. i wł. Jacek Hernik, Dąbrowa Kozłowska

Ogiery roczne ard.pol.:

  1. KAPOLON SW (Apollon de Mairy – Karmen po Casmir), hod. i wł. Sławomir Woźniak, Rozlazłów – VICE CZEMPION w swojej klacie oraz IV miejsce w klasie ogiery rasy ard.pol.
  2. MIRON JW (Apollon de Mairy – Marcysia po Rio Du Dol), hod. i wł. Sławomir Woźniak, Rozlazłów

Ogiery dwuletnie ard.pol.:

  1. SARD (Bayard De Mairy – Syrba po Rekord), hod. Kamil Królikowski, wł. Sławomir Wożniak, Rozlazłów

SERDECZNIE GRATULUJEMY zwycięzcom i DZIĘKUJEMY wszystkim naszym hodowcom za prezentację koni i piękne ich przygotowanie.  

WYNIKI – https://www.pzhk.pl/2025/07/wyniki-ogolnopolskiego-mlodziezowego-czempionatu-koni-rasy-polski-kon-zzimnokrwisty-oraz-ogolnopolskiego-mlodziezowego-czempionatu-koni-rasy-arden-polski-2025/